Psikolojik Danışman

Sümeyye Zeren

Sümeyye Zeren

psk.dan. sümeyye zeren

Hakkında

Psikolojik Danışman Sümeyye Zeren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsünde bir yıllık İngilizce hazırlık ve dört yıllık Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bölüm birincisi ve tam burslu olarak tamamladı.

Akademik başarılarından dolayı altı defa yüksek şeref belgesi ve Merit bursu almaya hak kazandı.

Lisans eğitimi boyunca kurumlarda stajyer olarak bulundu. Bununla birlikte aldığı bölüm dersleri kapsamında bireysel danışmanlık yaparak danışan gördü ve alanı daha yakından tanıdı.

Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında çeşitli kongrelere katılarak ilgili olduğu birçok alanda kendini geliştirmeye devam etti. Bu kongrelerden bazıları şunlardır;

BDT’de Üçüncü Kuşak Yaklaşımlar, 2018, UPÖY

Hafıza ve Hafıza Bozuklukları, 2019, KKTC

Tekrarlayan Depresyonu Önlemeye Yönelik Kanıta Dayalı Bir Yaklaşım; Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi, 2020, Ankara

Yeni Nesil Terapiler; Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Psikoloji Zirvesi, 2021, İstanbul

Dans ve Hareket Terapisi, Psikoloji Zirvesi, 2021, İstanbul

Eğitimler

Mesleğe başlamadan önce, staj programını tamamladığı Paradoks Psikoloji ’de BDT odaklı eğitimler almış, edindiği bilgileri süpervizyon ile birlikte gerçek danışanlar görerek uygulamaya dökmüştür.

Şu anda da aktif olarak yüz yüze ve Türkiye genelinde online olmak üzere çoğunlukla yetişkin odaklı olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Çalışmalarında ve seanslarında eğitimlerini tamamlamış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm odaklı Terapi ve Gestalt Terapi ekollerini kullanmaktadır.

Şu anda ise Aile Danışmanlığı eğitimini almaya devam etmektedir.

Tüm bunların dışında, bireylere faydalı olmak, edindiği deneyimleri ve bilgileri aktarmak amacıyla açmış olduğu resmi Instagram sayfası ve Youtube kanalı üzerinden paylaşımlar yaparak bilgilendirici içerikler üretmektedir.

Almış olduğu eğitimler; Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Gestalt Terapi Eğitimi , Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ,MMPI , Çocuk Testlerinin Psiko-Pedagojik Analizi-Projektif Testler Eğitimi, Dikkat Testleri (D2, Burdon, Frankfurter) Eğitimi

Yetkinlik&Uzmanlık

Terapi Yaklaşımları

Uzmanın Yazıları

Ankara Psikolog

Paradoks Psikoloji

Paradoks psikoloji kurucu ortakları ve ekip üyeleri; Psikoloji, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, Klinik psikoloji, Alanlarında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamış uzman psikolog ve psikolojik danışmanlardan oluşmaktadır.

Ankara – Çankaya’da Tunalı Hilmi caddesinde ve Bestekar caddesinde bulunan ofislerimizde 0-12 yaş Çocuk Terapisi12-18 yaş Ergen Terapisi ve 18-65 yaş Yetişkin Terapisi hizmetleri sağlıyoruz. Gerekli durumlarda danışanlarımıza Psikolojik testlerMoxo Dikkat Testi ve Dikkat Testleri uyguluyoruz. Ankara‘da bulunmayan, yüz-yüze terapiden hoşlanmayan veya daha rahat bir ortamda terapi almak isteyen danışanlarımız için Paradoks Psikolojinin geliştirdiği Terapi-Nette sitesinden evinizin rahatlığında Online Terapi alabilirsiniz.

Paradoks Psikoloji olarak bu alanda eğitim gören meslektaşlarımız için sürekli yenilenen ve gelişen psikoloji eğitimleri sağlamaktayız. Bugüne kadar Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Mindfulness Temel Eğitimi olmak üzere birçok konuda eğitim sağladık.

Aynı zamanda şimdiye kadar 10’dan fazla ücretsiz eğitimlerde sunmaktayız. Gelecek için eğitim sloganıyla çıktığımız bu yolda Paradoks Psikoloji olarak her an yanınızdayız.