Sümeyye Zeren

Hakkında

Psikolojik Danışman Sümeyye Zeren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsünde bir yıllık İngilizce hazırlık ve dört yıllık Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bölüm birincisi ve tam burslu olarak tamamladı.

Akademik başarılarından dolayı altı defa yüksek şeref belgesi ve Merit bursu almaya hak kazandı.

Lisans eğitimi boyunca kurumlarda stajyer olarak bulundu. Bununla birlikte aldığı bölüm dersleri kapsamında bireysel danışmanlık yaparak danışan gördü ve alanı daha yakından tanıdı.

Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında çeşitli kongrelere katılarak ilgili olduğu birçok alanda kendini geliştirmeye devam etti. Bu kongrelerden bazıları şunlardır;

BDT’de Üçüncü Kuşak Yaklaşımlar, 2018, UPÖY

Hafıza ve Hafıza Bozuklukları, 2019, KKTC

Tekrarlayan Depresyonu Önlemeye Yönelik Kanıta Dayalı Bir Yaklaşım; Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi, 2020, Ankara

Yeni Nesil Terapiler; Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Psikoloji Zirvesi, 2021, İstanbul

Dans ve Hareket Terapisi, Psikoloji Zirvesi, 2021, İstanbul

Eğitimler

Mesleğe başlamadan önce, staj programını tamamladığı Paradoks Psikoloji ’de BDT odaklı eğitimler almış, edindiği bilgileri süpervizyon ile birlikte gerçek danışanlar görerek uygulamaya dökmüştür.

Şu anda da aktif olarak yüz yüze ve Türkiye genelinde online olmak üzere çoğunlukla yetişkin odaklı olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Çalışmalarında ve seanslarında eğitimlerini tamamlamış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm odaklı Terapi ve Gestalt Terapi ekollerini kullanmaktadır.

Tüm bunların dışında, bireylere faydalı olmak, edindiği deneyimleri ve bilgileri aktarmak amacıyla açmış olduğu resmi Instagram sayfası ve Youtube kanalı üzerinden paylaşımlar yaparak bilgilendirici içerikler üretmektedir.

Almış olduğu eğitimler; Aile Danışmanlığı Eğitimi,  Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Gestalt Terapi Eğitimi , Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ,MMPI , Çocuk Testlerinin Psiko-Pedagojik Analizi-Projektif Testler Eğitimi, Dikkat Testleri (D2, Burdon, Frankfurter) Eğitimi

Yetkinlik&Uzmanlık

Terapi Yaklaşımları

Paradoks Psikoloji

Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi

Paradoks Psikoloji Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi alanlarında uzmanlaşmış bir kurumdur.
Alanlarında uzman psikologlardan randevu veya bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.