Merve Kartal

Merve Kartal

Hakkında

Psikolog Merve Kartal Lisans eğitimini Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Üniversite bünyesinde ve dışarıdan Bilişsel Davranışçı Terapi ve dikkat testleri eğitimi aldım. Üniversite sürecimde ODTÜ Çocuk ve Ergen Laboratuvarında ebeveyn-çocuk ilişkisi ve çalışan anneler üzerine çalışmalarda yer aldım. Bu süreçte çeşitli çocuk ve ergen değerlendirme testleri uygulama fırsatım oldu.

Aynı zamanda süpervizyon eşliğinde Moxo Dikkat Testi ve Erişkin Testleri (Beck depresyon, Bunaltı ölçeği, SCL90, Şema ölçeği:) uyguluyorum. Özel bir eğitim kurumunun rehberlik biriminde ergenlerle çalışma imkanım oldu. Çalışma alanlarım arasında ergenlerde kaygı bozuklukları, stres, kişiler arası problemler, öfke kontrolü, sınav kaygısı ve motivasyon eksikliği, fobiler, öğrenci danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, iş hayatı sorunları ve uyku problemleri bulunmaktadır.

Terapi Süreci Hakkında

Seanslarımıza başlamadan önce kısa bir ön görüşme yaptıktan sonra bilgilendirilmiş onam formunu danışan ile paylaşarak süreçle ilgili genel bilgi veriyorum. Bu görüşmeden sonra danışan devam etmeyi kabul eder ise seans randevumuzu oluşturuyoruz. Daha sonrasında ise çalışmak istediğimiz konular ve hedefleri belirleyerek seans süresini ve tedavi planını oluşturuyoruz.

Psikolog Merve Kartal’dan randevu almak için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yetkinlik&Uzmanlık

Terapi Yaklaşımları

Paradoks Psikoloji

Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi

Paradoks Psikoloji Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi alanlarında uzmanlaşmış bir kurumdur.
Alanlarında uzman psikologlardan randevu veya bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.