Psikolog

Merve Kartal

Merve Kartal

Hakkında

Merve Kartal Lisans eğitimini Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Üniversite bünyesinde ve dışarıdan Bilişsel Davranışçı Terapi ve dikkat testleri eğitimi aldım. Üniversite sürecimde ODTÜ Çocuk ve Ergen Laboratuvarında ebeveyn-çocuk ilişkisi ve çalışan anneler üzerine çalışmalarda yer aldım. Bu süreçte çeşitli çocuk ve ergen değerlendirme testleri uygulama fırsatım oldu.

Aynı zamanda süpervizyon eşliğinde Moxo Dikkat Testi ve Erişkin Testleri (Beck depresyon, Bunaltı ölçeği, SCL90, Şema ölçeği:) uyguluyorum. Özel bir eğitim kurumunun rehberlik biriminde ergenlerle çalışma imkanım oldu. Çalışma alanlarım arasında ergenlerde kaygı bozuklukları, stres, kişiler arası problemler, öfke kontrolü, sınav kaygısı ve motivasyon eksikliği, fobiler, öğrenci danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, iş hayatı sorunları ve uyku problemleri bulunmaktadır.

Terapi Süreci Hakkında

Seanslarımıza başlamadan önce kısa bir ön görüşme yaptıktan sonra bilgilendirilmiş onam formunu danışan ile paylaşarak süreçle ilgili genel bilgi veriyorum. Bu görüşmeden sonra danışan devam etmeyi kabul eder ise seans randevumuzu oluşturuyoruz. Daha sonrasında ise çalışmak istediğimiz konular ve hedefleri belirleyerek seans süresini ve tedavi planını oluşturuyoruz.

Psikolog Merve Kartal’dan randevu almak için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yetkinlik&Uzmanlık

Terapi Yaklaşımları

Ankara Psikolog

Paradoks Psikoloji

Paradoks psikoloji kurucu ortakları ve ekip üyeleri; Psikoloji, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, Klinik psikoloji, Alanlarında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamış uzman psikolog ve psikolojik danışmanlardan oluşmaktadır.

Ankara – Çankaya’da Tunalı Hilmi caddesinde ve Bestekar caddesinde bulunan ofislerimizde 0-12 yaş Çocuk Terapisi12-18 yaş Ergen Terapisi ve 18-65 yaş Yetişkin Terapisi hizmetleri sağlıyoruz. Gerekli durumlarda danışanlarımıza Psikolojik testlerMoxo Dikkat Testi ve Dikkat Testleri uyguluyoruz. Ankara‘da bulunmayan, yüz-yüze terapiden hoşlanmayan veya daha rahat bir ortamda terapi almak isteyen danışanlarımız için Paradoks Psikolojinin geliştirdiği Terapi-Nette sitesinden evinizin rahatlığında Online Terapi alabilirsiniz.

Paradoks Psikoloji olarak bu alanda eğitim gören meslektaşlarımız için sürekli yenilenen ve gelişen psikoloji eğitimleri sağlamaktayız. Bugüne kadar Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Mindfulness Temel Eğitimi olmak üzere birçok konuda eğitim sağladık.

Aynı zamanda şimdiye kadar 10’dan fazla ücretsiz eğitimlerde sunmaktayız. Gelecek için eğitim sloganıyla çıktığımız bu yolda Paradoks Psikoloji olarak her an yanınızdayız.