meryem nur aktaş

meryem Nur AKTAŞ

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Meryem Nur Aktaş. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Eğitim-öğretim hayatım boyunca alanımla ilgili birçok eğitimlere, kongrelere ve seminerlere katıldım. Aynı zamanda akademik erteleme, tükenmişlik sendromu, sınav kaygısı, aleksitimi, akran zorbalığı konularında çalışmalar yürüttüm. Şu anda bir kütüphanede psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. Çalışma hayatımda ergenlerle ve yetişkinlerle çalışma fırsatım oldu. Çalışma sürecimde kariyer psikolojik danışmanlığı, ergenlerle ve yetişkinlerle psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma alanlarında çalışmalar yürüttüm. Şu anda yüz yüze ve online danışma hizmeti vermekteyim. Yüz- Yüze olan seanslarımı Ankara Çankaya Paradoks Psikolojik Danışmanlık Merkezinde gerçekleştirmekteyim.

TERAPİ SÜRECİNİ NASIL İLERLETİYOR?

Yaşamımızda karşılaştığımız kimi zorlukları kendi çabalarımız, aile ve arkadaş desteği ile çözebilirken, kimi zorlukları ise bu saydığımız destek ağları ile çözemiyoruz. Yaşamımızdaki zorlukları aşmakta zorlanıyor; durum daha da kötüye gidiyor ise belki de profesyonel bir destek almanın zamanı gelmiştir.

Psikolojik Danışma süreci danışan ve danışmanın birlikte çıktığı gemi yolculuğu gibidir. Bu gemi yolculuğuna çıkmaya karar vermek danışan için sancılı ve zor bir süreç olabilmektedir. Danışan ve danışman bu gemi yolculuğunda bazen limanlarda duracak ve soluklanacaklar, bazen bırakması gereken yükleri bırakacaklar, bazen ise limanlardan almaları gereken eşyaları alacaklardır.

Danışanlarımla öncelikle ücretsiz bir ön görüşme gerçekleştirerek terapi sürecine başlıyorum. Danışanlarımla birlikte haftada bir seansımızı belirledikten sonra yol haritamızı oluşturuyor ve ona göre ilerliyorum. Haftada 1 seans yapıyor olmakla birlikte seanslarımız 45 dakika ila 60 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor.

“Dışa bakan rüya görür, içe bakan uyanır” 

                                               -C. Gustav Jung

Çalışma Alanları

Terapi Yaklaşımları

Paradoks Psikoloji

Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi

Paradoks Psikoloji Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi alanlarında uzmanlaşmış bir kurumdur.
Alanlarında uzman psikologlardan randevu veya bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.