ankara Grup Terapisi

Ankara Grup Terapisi. Ankara’da düzenlediğimiz grup terapisi hizmetinden yararlanın çünkü artık yalnız değilsiniz!

grup terapisi

Ankara'da Grup Terapisi

Paradoks Psikoloji'de

Ankara’da grup terapisi hizmeti sunan tek kurum olmakla gurur duyuyoruz. Üstünde durulmayan, unutulan ve es geçilen bu terapi yöntemini başarılı ve etkili şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Ankara’da grup terapisi için başvurabileceğiniz en iyi ve tek kurum Paradoks Psikoloji. Gelin psikolojik sorunları grup olarak yeniden değerlendirelim. Artık yalnız değilsin!

Grup Terapisi Nedir ?

Grup terapisi psikolojik rahatsızlıklar sonucunda bireysel terapi hizmetine başvuran kişilere sunulan grup katılımıyla gerçekleşen terapi yöntemidir. Grup terapisi sayesinde katılımcılar yaşadıkları psikolojik sorunların sadece kendilerinde olmadığını görür, benzer sorunları yaşayan kişilerin deneyimlerinden faydalanır ve sorunlarını çözmek için ortak amaçlar belirleyip ortak çözüm yollarına ulaşmaya çalışırlar. Ayrıca bu terapi diğer terapi yöntemlerine göre daha dinamiktir.

Grup terapisi

Neden Grup Terapisi ?

Grup terapisi bazı zamanlar bireysel terapiye göre daha etkili ve faydalıdır. Grup terapisi sayesinde katılımcılar yalnızlık hissinden kurtulur, diğerlerinden öğrenecekleri çözümleri kendi hayatlarında kullanabilir ve daha ekonomik şekilde terapi hizmeti alabilirler.

Yalnız Değilsin

Yalnızlık hissi beraberinde sorunlar getirir veya var olan sorunları dağ gibi görmemizi sağlar. Grup terapisinin evrensellik ilkesi vardır yani terapiye katılan ortak psikolojik sorunlarını olan kişiler bu sorunların sadece kendilerinde olmadığını görürler ve bu katılımcılar için bir umut ışığı ve rahatlama sağlar. Grup terapisi benzer sorunları yaşayan insanların bir araya gelerek birbirlerinin deneyimlerini anlamalarını sağlar. (Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.) Terapi sayesinde bir kişinin psikolojik sorununa grup hep birlikte çözüm yolları üretir. (Bir elin nesi var iki elin sesi var.)

Ekonomik

Grup terapisi bireysel terapiye katılacak bütçesi olmayan kişiler için daha uygun ücretlerle alabileceği bir terapi hizmetidir. Ekonomik sorunlar neticesiyle terapi hizmeti alamayan ve yaşadığı psikolojik sorunlara çözüm bulamayan çok fazla insan olması grup terapisini ön plana çıkarıyor. Daha uygun ücretle terapi!

Ankara Grup Terapisi

Grup Terapisi Faydaları

Ankara Grup Terapisi en büyük faydası birlikte, grup halinde yaşanılan ortak sorunlar (Örn. Sosyal kaygı) ile ilgili çözüm yollarına ulaşmaktır. Bir diğer faydası diğer terapi yöntemlerine göre daha uygun ücretlerle sunuluyor olmasıdır. Katılımcı sayısı oranında bakış açısı olacağı için sorunlara daha geniş bir açıdan bakılabilir ve daha kolay çözüm yolları araştırılabilir. Grup üyelerinin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması da ayrıca çözüm yollarını artırır ve daha kısa sürede psikolojik sorunlarının çözümlenmesini sağlar. Katılımcılar grup terapisi sayesinde hem psikolojik sorunlarını çözmeye çalışırlar hem de ortak payda da buluşarak sosyal becerilerini de geliştirmiş olurlar.

Ankara grup terapisi

Sıkça Sorulan Sorular

Grup terapisi ortalama 6-8 katılımcının katılımı ile gerçekleşir.

Grup terapisi ortalama 7-10 oturum sürmektedir. Bir oturum ortalama 75 dakikadır.

Grup terapisi süreci Ankara Çankaya’da bulunan Tunalı Hilmi Caddesi ve Bestekar Sokakta Paradoks Psikoloji ofislerimizde yüz yüze olarak gerçekleşmektedir.

Grup terapisi süreci üyeleri belirlenen grup konusunu (Örn. Sınav kaygısı) karşılayan benzer yaş grubu (20-30) kadın-erkek oranı olarak heterojen olacak şekilde belirlenmektedir. Bu belirlenen şartları sağlayan herkes grup terapisi sürecine katılabilir.

Paradoks Psikoloji

Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi

Paradoks Psikoloji Ankara Psikolog, Çankaya Psikolog, Psikoloji Eğitimleri ve Ankara Moxo Dikkat Testi alanlarında uzmanlaşmış bir kurumdur.
Alanlarında uzman psikologlardan randevu veya bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.